» 1274. Škoda Kamiq urmo fotonurk™

1274. Škoda Kamiq

November 30, 2019, sissekande kirjutas urmo, lisa oma kommentaar

Škoda Kamiq (1.5TSI 110kw) @ Haven Kakumäe
Škoda Kamiq on lustakas linnamaastur, mis ei ole möötmetelt suur (4241 mm pikk, 1553 mm kõrge), kuid mugavalt mahutab ära neli täiskasvanut või kaks täiskasvanut ja kolm last. Lisaks reisijatele mahub kaasa 400 liitrit pagasit. Kusjuures huvitav fakt, et 10 cm pikem Škoda Scala pagasiruum on vaid 67 liitrit mahukam.

Kamiqi võiks nimetada Scala maasturlikumaks lähisugulaseks, milles istumise asend on maasturliku auto olemisega. See teeb linnas sõitmise mugavaks, sest nurgad autol on tänu sellele paremini nähtavad. Mugavust roolis andis juurde ka suured tahavaatepeeglid, parkimisandurid ees ja taga ning tagurduskaamera, mille kvaliteet on juba päris hea. Mis mulle meeldis, et Volkswageni grupp pole rooli nuppudega üle koormanud ja nupud on piisavalt suured, et nendega saab mugavalt opereerida. Kõik näidikud on digitaalsed ja ma pean nentima fakti, et see ekraan on möötmetelt suur ja köik näidikud on tänu sellele ka venitatud suuremaks. Roolis tekkis tunne nagu oleks näidikutel 120% suurendus peale pandud. Mis puutub keskkonsooli ekraani, siis see toimis täpselt ja väga eeskujulikult. Nokkida saaks veel selle kallal, et klassikalise käsipiduri all on tehtud nupu kohad. Tõenäoliselt kui sinna kunagi päriselt peaks mingid nupud tekkima ja elektroonilist käsipidurit ei tule varustuses, siis see oleks ebapraktilise lahendusega tulemus.

Salong kokkuvõtvalt on klassikaline, on pehmeid pindasid, on kõvat plastmassi. Hinnalt kallis proovisõidu autos ei tekkinud kordagi tunnet, et selle materjalide valik ei vasta oma hinnasildile. Kui salongist liikuda edasi pagasiruumi, siis see on konkreetne. Ei ole meeletult mahukas, samas igapäevaseks autoks oleks ideaalne. Mis mind jätkuvalt üllatab, et miks Škoda ei ole siiani suutnud teha paremat tagaluugi sulgemise lahendust kui mingine kummijupp, millest tuleb sikutada, et luuk kinni panna? Elektrooniline luuk on ka variant, aga kui sa elektrilist sulgemist ei taha, siis miks manuaalne lahendus peab nii totakas olema?

Välimuse kohapealt kindlasti hakkab paljudele silma kahes osas esituled. Need kas meeldivad või ei meeldi. Tagatuled on saadud Scalalt ja ka sellele autole need sobivad ideaalselt. Küljejoon miskipärast meenutab mulle BMW X1te. Kõikide nende pisidetailide juures näeb Kamiq väga sportlik välja ja see teeb sellest autost just sellise ägeda auto, millega pole patt minna ka sugulaste kokkutulekutele.

Mootorivalik on mõistlik. Pakutakse 1.0TSI, 1.5TSI, 1.6TDI ja 1.0TSI CNG. Viimast mootorit pakutakse vaid manuaalkastiga, teisi mootoreid saab kombineerida nii manuaal- kui ka automaatkastiga. Hetkel VRS või RS versiooni antud autost ei pakuta, kuid bensiinimootori maksimaalsed 110 kw ja diisli 85 kw on piisav. Proovisõiduks oli 1.5TSI automaatkastiga isend, mille keskmine kütusekulu ca 35 km peale tuli 5.7 liitrit sajale. Proovitud sai nii laupäevast Tallinnat kui ka maanteed.

Kindlasti huvitab paljusid ka see, et kui vaikne see auto erinevates oludes päriselt on. Kiirendades linnakiiruselt maantee kiirusele annab auto mõista, et mootor on täitsa olemas. Samas kiirendav mootorimüra ei ole nii vali, mis segaks seltskonnaga söidu ajal rääkimist. Igasugused muud helid, mis tekivad suuremal kiirusel tuulest ja rehvimürast on jätkuvalt minimaalsed. Juba Škoda Scala üllatas selles teemas end positiivselt ja ka Škoda Kamiqiga pole selles osas latti alla lastud.

Lõpetuseks võib öelda, et Škoda on saanud valmis mõistliku hinnaga särtsaka linnamaasturi, millega saab edukalt ka maal suvemajas käidud. Kütusekulu on mõistlik ja disain on tehtud selline, et see pigem meeldib kõigile. Kes aga välimuselt tahab võibolla midagi efektsemat, peaks valima samast klassist Hyundai Kona või kes tahab lihtsalt mitte eurooplast, võib vaadata ka Kia Stonicu poole, kuid viimase kütusekulu oli minu sõidul veidike suurem kui võiks ja tuppa kostus rohkem lärmi kui 2019. aasta autolt oleks oodanud. Samas kes Škoda Kamiqi eest 27 100 eurot pole nõus maksma nagu proovisõidu isend maksis, siis tasub võtta lahjema mootoriga isend või siis teha tiir linnapeal Kona või Stonicuga ja leida nendest see ‘vibe’, mis just teile meeldib.

kategooria: Transport

märksõnad: , , , , ,

Lisa kommentaar

* märgitud väljad on kohustuslikud täita.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.