» 561. Pärnu mnt vaade Tallinna kesklinnale urmo fotonurk™

561. Pärnu mnt vaade Tallinna kesklinnale

November 02, 2012, sissekande kirjutas urmo, lisa oma kommentaar


Septembri lõpust on Tallinnas ja Harjumaal kasutuses Ühiskaart, mis teeb reisimise lihtsamaks, kuna ühe kaardiga saad osta piletit nii Harjumaa bussides kui ka Tallinna linna transpordivahendites.

Minu esimene kuu seda rohelist kaarti on kasutatud ja ma tahaks mõne sõnaga teha kokkuvõtet sellest. Alguses tekkisid probleemid, et Harjumaal kehtiv kaart ei toiminud linnatranspordis, kuid õnneks see lahenes umbes nädalaga. Raporteerisin sellest ka Ühendatud Piletite AS’le. Nüüd kuu lõpu lähenedes hakkas jälle see jama pihta, et ei troll ega buss ei tunnistanud minu sõiduõigust. Taaskord kurtsin muret ka Ühendatud Piletite AS’le, kust paari päeva möödudes vastati, et probleem on lahenenud. Hämmastust teeb aga see, et tegelikult ei toiminud pilet eile õhtulgi veel osades vahendites.

Minu meelest see kaardiga valideerimine toimib täna tingimusel, kui üks kaks tahab oma sõiduõigust aktiveerida. Aga kui nüüd kõik peavad seda tegema hakkama, siis tekib vaikselt järjekord uste juurde, sest see seade ei loe nii kiirelt kui võiks. Aegluse osas hakkab eriti silma Harjumaa bussid, kus kaardiga valideerimine võtab aega ca 3 sekundit inimese kohta. Võrdluseks ennem piisas paberist kuukaardi näitamisest bussijuhile ja astusid edasi kulutamata aega ootamisele.

kategooria: Arhitektuur

märksõnad: ,

Lisa kommentaar

* märgitud väljad on kohustuslikud täita.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.