» 551. Canon EOS kaamerate koolitus algajatele urmo fotonurk™

551. Canon EOS kaamerate koolitus algajatele

October 11, 2012, sissekande kirjutas urmo, lisa oma kommentaar


Eile sai käidud Canon EOS kaamerate koolitusel, mida viis läbi Jarek Jõepera. Kohal oli palju selliseid, kes kasutasid pildi tegemiseks ‘rohelise ruudu’ seadistust, samas leidus ka selliseid, kes juba enamvähem teadsid, kuidas pilti teha, aga siiski vajasid õpetussõnu juurde.

Mis mulle endale Jareki jutust meeldis oli see, et ärgem otsigem alati ideaalset portreed, vaid jätaksime pildile ruumi ja sellega annaks fotole juurde oma loo. Näiteks pildistada inimest avalikus kohas, kus on taustaks tänases olukorras moodsad autod või majad. Samas 20. aastat edasi ja need moodsad elemendid on saanud ajaloolise hõngu juurde. Paljud täna vanamoodsad autod on siis juba nähtavad vaid muuseumis.

Teine huvitav mõte oli see, et ärgem võtkem iga fotokoolituse koolitaja mõtteid sõna sõnalt, vaid areneks ise selliseks fotograafiks nagu me oleme. Leiaksime oma mõtte fotodele ja loo.

Mis puutub veel koolitusse, siis kõlama jäi ka mõte, et igat temaatikat, mida pildistad (olgu siis suusatamine, uisutamine või muu selline), tuleks tutvuda teemaga veidike põhjalikumalt, et saada teada see, mis selles teemas on õige hetke, mis vaatajale just selle wow tunde annab.

kategooria: Inimesed

märksõnad:

Lisa kommentaar

* märgitud väljad on kohustuslikud täita.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.